Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 146 чоловік

28 січня – День затвердження Державного Прапора України

Дата: 27 січня 2023 о 19:07, Оновлено 9 липня 2023 о 19:33
175 переглядів

28 січня 1992 року Верховна Рада Україна затвердила синьо-жовтий прапор України як символ нової незалежної держави. Це рішення було ухвалене після гострих дискусій народних депутатів і під тиском громадськості.

Прапор у синьо-жовтих кольорах використовувався на українських землях ще з Середньовіччя. Зокрема, на прапорах Галицько-Волинського князівства було зображено золотого лева на синьому тлі. Синьо-жовтий прапор широко використовував український національно-визвольний рух під час європейської «Весни народів» 1848 року (наприклад, він був піднятий на Львівській ратуші), а в роки Першої Світової війни блакитним полотнищем із золотим обрамленням користувалися українські січові стрільці.

Прапори з синім й жовтим кольором (інколи жовтий колір розміщувався зверху) під час визвольних змагань 1917-1921 років використовували Центральна РадаУНРГетьманат Павла Скоропадського та ЗУНР. У 1941-1944 роках жовто-синій стяг мали дивізія «Галичина — та ОУН (М), а ОУН(Б) — синьо-жовтий. За часів СРСР прапор у жовтий і блакитний колір був під забороною і його застосування каралося кримінальною відповідальністю як прояв націоналізму.

Під цими ж кольорами відбувалась і активізація українського національно-культурного руху наприкінці 1980-х років — 24 липня 1990 року синьо-жовте полотнище вперше з 12 червня 1920 року (коли війська Симона Петлюри і Юзефа Пілсудського залишили Київ) офіційно з'явилося у столиці України — воно було підняте біля будівлі міської ради на Хрещатику на знак ухвали «Декларації про державний суверенітет України», а 24 серпня 1991 року під час проголошення «Акту про незалежність України» синьо-жовтий прапор внесли до сесійної зали Верховної Ради. Після прийняття парламентом з третьої спроби постанови «Про підняття над будинком ВРУ синьо-жовтого прапора» 4 вересня 1991 року він був вивішений над будівлею українського парламенту як символ незалежної України поруч з державним прапором УРСР. Через два тижні постановою «Про прапор України» Президія ВРУ дозволила використовувати синьо-жовтий прапор у протокольних заходах до прийняття нової Конституції України.

З набуттям Україною незалежності формування дипломатичних відносин змушувало якнайшвидше ухвалити рішення про національні атрибути держави. У результаті гострих дискусій постановою від 28 січня 1992 року Верховна Рада офіційно затвердила державним прапором України «національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої — синього кольору, нижньої — жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3». Це рішення було підтверджене Конституцією України, прийнятою 28 червня 1996 року, у 20-й статті якої зокрема зазначалося: «Державний Прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів».

Синьо-жовтий прапор, який вперше внесли до парламенту 24 серпня 1991 року, нині зберігається у почесному порталі в приміщенні ВРУ, відкритого 23 серпня 2017 року, — з 2004 року указом президента Леоніда Кучми Україна офіційно відзначає як День державного прапора саме 23 серпня, коли, згідно з новочасною легендою, в 1991 році синьо-жовте полотнище було стихійно внесене до сесійної зали парламенту.

Рій «Побратими» долучилися до флешмобу «Синьо-жовтий прапор України як символ нової незалежної держави».

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.