Всеукраїнський інженерний тиждень 5 - 11 класи

Дата: 12 лютого 2021 о 19:33, Оновлено 12 лютого 2021 о 19:56

Цього року наша школа приєдналась до проведення Всеукраїнського Інженерного тижня, який пройшов з 03 по 08 лютого 2021.

Мета  - зацікавити учнів, провівши природничо-математичні уроки в незвичному режимі. Так, щоб ці науки не здавалися дітям нудними, а закони незрозумілими. І показати, як можна легко реалізувати ідеї, використовуючи творчий підхід.

Учитель хімії, основ здоров’я та природознавства Сиц Наталія Валеріївна взяла активну участь у підготовці та проведенні заходів Інженерного тижня серед учнів школи.

День перший

Був проведений захід під назвою «Дистилятор», метою якого було створити дистилятор, розібрати його механізм дії та довести, що воду може очищати кожен. Навіть у домашніх умовах, створивши спеціальний пристрій власноруч.  Таким чином, піклуватися про екологію.

День другий

Проводився захід «Побач ДНК», метою якого було виділити власну ДНК та банана, дослідити під лабораторним мікроскопом. А також розібрати яку роль  відіграє сіль, мийний засіб та спирт. Дітям було дуже цікаво досліджувати ДНК.

День третій

Був проведений захід для учнів під назвою «Гнучка кістка. Крихка кістка». Метою заходу було довести теорію, що кістка (досліджувалася куряча) складається з 70 % неорганічних речовин та 30 % органічних. Одна група речовин відповідає за твердість і міцність, а інша – за гнучкість та пружність

День четвертий

Проводився захід під назвою «Санітайзер», метою якого було приготувати дезінфікуючий засіб для інактивації вірусу SARS-CoV-2. Цей захід був не тільки пізнавальним, а ще й актуальним в наш час.

08.02.2021 Інженерний тиждень продовжили учні 9-А класу з учителем фізики Коршиковою Валентиною Степанівною. Перший урок присвятили Глобальним проблемам, познайомилися, як саме інженери допомагають їх вирішувати. На другому уроці учні власноруч виготовляли різні конструкції. Виготовлення приладів вимагало від учнів витримки, дотепності і зусиль.

09.02.2021. Другий день «Виклик». Учні 9-А класу запросили учнів школи зробити командний «виклик» під час змагань. Було весело, цікаво. Перевірили уважність, згуртованість, цілеспрямованість кожної команди.

10.02.2021 Естафету Інженерного тижня  прийняли учні 11класу. За розкладом відбувся урок «Глобальні проблеми, і як інженери допомагають їх вирішувати». А далі власноруч спробували стати на 45 хв конструкторами. І ось що у них вийшло…

11.02.2021 Четвертий день тижня стартував для учнів 7-8 класів і для кожного класу розпочався з уроку «Глобальні проблеми, і як інженери допомагають їх вирішувати». А потім спробували самостійно виготовити різні пристрої. Учні переконалися, що із пластикових пляшок, жерстяних банок, канцелярських гумок, гофрованого картону і т.д. можна виготовити різні механізми, а це допоможе краще зрозуміти принцип їх роботи. А використані матеріали не викинуті на смітник, а відновили своє «життя». Учні в захваті від кожної роботи. Це підтверджують їх емоції.

12.02.21 Учні 7-8 класів передали естафету учням 10 класу. За розкладом відбувся урок «Глобальні проблеми, і як інженери допомагають їх вирішувати». А далі власноруч спробували стати на 45 хв конструкторами. Цікаві ідеї, креативні рішення, технічна творчість стали запорукою розвитку учнів.

До інженерного тижня підключилися і наші конструктори з вчителем трудового навчання Москаленком Сергієм Михайловичем. Заходи тижня були спрямовані на створення умов для реалізації творчих здібностей учнів, на активізацію та розвиток пізнавального інтересу, конструкторських навичок,  популяри -зація STEM-освіти.

Під час роботи було залучено переважну більшість учнів, 5-11 класів.

Старт події “Інженерний тиждень” розпочався з  “Моделювання” разом з учнями  5 -9 класів на уроках трудового навчання.

Учні 8- 9 класів проектували вироби із застосуванням STEM технологій.

В процесі вивчення теоретичних відомостей школярі  вчаться використовувати електричну енергію на практиці.

В проведенні Інженерного тижня прийняли участі і учні які відвідують гурток «Юні винахідники»

Як підсумок: учні виявили бажання продовжити такі заняття, та внести тиждень інженерії до традиційного списку заходів. Працювати продовжуємо. Сподіваюсь що це стане доброю традицією, що буде підтримуватись, та й надалі виховувати любов та захоплення науками в учнів .

Більше світлин та відео можна переглянути в альбомі