День Української Державност

Date: 28 липня 2023 о 12:56, Refreshed 29 липня 2023 о 13:10

Історія України — це фактично історія боротьби українського народу за свою державу та здобуття незалежності. Саме тому 28 липня Україна відзначає День Державності.

Свято Української Державності започаткував президент Володимир Зеленський під час урочистих заходів до 30-ї річниці Незалежності України, а вперше його відзначили минулого року.

Визначальною є дата святкування – 28 липня, адже цього дня також відзначається День хрещення Київської Русі, який так само співпадає з церковним Днем вшанування пам'яті рівноапостольного Князя Володимира Великого. Саме в цьому співпадінні криється сенс Дня Державності.

Президент України Володимир Зеленський, Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний, начальник Головного управління розвідки МО України Кирило Буданов, міністр оборони України Олексій Резніков, керівник ОП Андрій Єрмак та інші українські політичні та військові діячі, Герої-захисники та інші зібралися у Києві на Михайлівській площі до Дня Української Державності. Під час урочистостей відбулося нагородження відзнаками українських військових та волонтерів, а також рідних військових, які загинули у боях, захищаючи Україну.

Учні та вчителі долучилися до роботи  Освітнього Центру Верховної Ради України, прослухали спеціальний випуск за участю Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка

Під час ІІІ   (всеукраїнського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура») – «Джура - 2023: Галицька Січ» джури рою «Побратими» взяли участь у гутірці до Дня Української Державності «Україна понад усе!».

До Дня Української Державності Вільнянський районний краєзнавчий музей вдруге надав можливість віртуального перегляду учнями та вчителями закладу матеріалу експозиції з історії державотворення «Творці та легенди Української держави».

Створено інформаційно-довідковий постер про День Української Державності.

Тематичні інформаційні відеоматеріали щодо необхідності  збереження історичних здобутків та популяризації історії української державності, консолідації українського суспільства довкола історичного минулого та національних цінностей, вшанування пам’яті видатних українських діячів можна переглянути за посиланнями: