10 ГРУДНЯ — ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

Date: 10 грудня 2023 о 19:29, Refreshed 19 грудня 2023 о 19:54

10 грудня відзначається День прав людини. Це нагода ще раз нагадати про значущість прав людини, необхідність глобальної солідарності, взаємозв’язку і людяності.

День прав людини відзначається за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році. Декларація проголошує невід’ємні права, притаманні кожній людині незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного або соціального походження, майнового, станового чи іншого становища. Декларація посідає важливе місце серед міжнародно-правових документів.

На правах людини ґрунтуються Цілі сталого розвитку, їх ще називають Глобальними цілями. Це заклик до дій, спрямованих на те, щоби покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир і добробут для всіх людей у світі.

Тема Дня прав людини у 2023 році — "Свобода, рівність та справедливість для всіх". За 75 років, що минули після ухвалення Загальної декларації, права людини стали більш визнаними та більш гарантованими у всьому світі.

Ініціатива цього року "Права людини-75" спрямована на те, щоб змістити увагу до більш глибокого розуміння універсальності ЗДПЛ та пов'язаної з нею діяльності.

Класними керівниками 1-11 класів проведено години спілкування присвячені Дню прав людини. Учні були ознайомлені з історією розвитку прав людини у світі, з правами які мають громадяни України, та правами які мають діти у нашій державі згідно Конвенції ООН про права дитини, яка  з 1991 року є частиною національного законодавства України.

Учителями основ правознавства Шпитальовою О.І. у 9-А класі та Гавриловою Т.І. у 9-Б класі проведено круглий стіл «Найцінніший скарб-права людини» (присвячений прийняттю Загальної декларації прав людини 10 грудня 1948 р) та відкрита розмова «Минуле - вчитель майбутнього».

Завідувач бібліотеки Соха А.В. створила презентацію «Права людини - понад усе».

Подібні заходи підвищують зацікавленість учнів у вивченні правознавства, розширюють правові знання учнів, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті. Правова обізнаність допоможе їм в майбутньому стати гідними громадянами України.