Бій українських студентів під Крутами – символ нескореного духу нашої нації

Date: 29 січня о 15:41

Україна вшановує 106-ту річницю бою під Крутами

У січні 1918 року Центральна Рада відправила під Крути на вірну смерть 300 14-17-річних юнаків-добровольців Студентського Куреня, які, за словами історика Михайла Дорошенка, були «молодь, напівдіти, які ніколи перед тим не тримали зброї в руках».

У бою під Крутами брало участь біля 400 юнкерів – старшин і курсантів Першої української військової школи ім. Богдана Хмельницького, які на той час уже мали бойовий досвід (деякі з них навіть пройшли фронти Першої світової), а також  бійці Куреня Смерті – добровольчого підрозділу, сформованого з вояків, які повернулися з Першої світової війни, та вільні козаки з міста Глухова – теж старші люди, які мали бойовий досвід. Саме вони, а не гімназисти та студенти без вишколу, складали основні бойові сили оборонців Крут.

Загалом в бою під Крутами з українського боку налічувалося біля 500 захисників і 20 старшин. На озброєнні вони мали 16 кулеметів і гармату на залізничній платформі. Проти них наступали загони із петроградських і московських червоногвардійців зі складу 1-ї армії Єгорова, а також загін матросів-балтійців з 2-ї армії Берзіна загалом – більше 4000 бійців. Наступ піхоти мали підтримати гарматним і кулеметним вогнем бронепотяги № 2 та ім. В. Леніна. Командував наступом на Київ Михайло Муравйов, хоча на момент бою під Крутами він перебував у Бахмачі.

Міф про «300 спартанців – героїв Крут», яких Центральна Рада «кинула на убій»

У 2-А класі (кл.керівник Кононова А.І.) проведена інформаційна хвилина «День памяті героїв Крут»

У 10-х класах учителем історії Гавриловою Т.І. було проведено відкриту розмову «Що відстоювали українські вояки у бою під Крутами».

Завідувач бібліотеки Соха А.В. створила презентацію «29 січня 1918 – Бій під Крутами» і рубрику «Раджу почитати».

Вічна пам'ять героям Крут і усім, хто віддав життя за свободу рідної  Батьківщини.